ADWORDS ÇALIŞMASI

ADWORDS ÇALIŞMASI

Adwords, Google tarafından sunulmuş olan reklam hizmetidir. Bu reklamlar arama ve görüntülü reklam ağı olarak iki şekilde gösterilir. Adwords reklamlarında sitenizin arama sonuçlarındaki yeri önemli değildir. Aramalarda siteniz en son sayfalarda olsa bile Adwords reklamları ile siteniz arama sonuçlarında ilk sayfalarda gösterilir. Bu gösterimler arama sonuçlarında ilk sayfada sayfanın en başında ve yan tarafında bulunan bloklarda yer alır.

Google Adwords reklamlarının işleyişi özetle şu şekildedir. Google Gmail hesabınız ile bir Adwords hesabı açarsınız. Açtığınız Adwords hesabında reklam grubunuzu oluşturursunuz. Oluşturduğunuz reklam grubuna sınırsız sayıda anahtar kelime ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz anahtar kelimeler ile arama yapan kullanıcının sorguları sonucunda siteniz arama sonuçlarında Adwords reklam bölümünde yani ilk sırada ve sayfanın yan tarafında gösterilir. Gösterilen reklamlara tıklanması sonucunda sitenize yönlendirilen kullanıcının tıklama başına ücret alınır. Alınan bu ücret anahtar kelimenin rekabet değerine göre değişir. Adwords reklam vermenin avantajları şu şekildedir;

·         Ürününüz veya hizmetiniz daha fazla kullanıcıya ulaşmış olur.

·         Kullanıcı sizinle ilgili hizmeti arayacağı için direk temasa geçmiş olur.

·         Pazarlama ve satış sayınız artmış olur.

·         Reklamınız yayınlandığında değil tıklandığında ücret ödenmiş olunur.

·         Reklamları bütçenize göre ayarlamış olursunuz.

Google Adwords reklamlarında tıklanma başına ücret ödeyeceğiniz için ne kadar tıklanma olursa o kadar fazla ücret ödersiniz. Bu neden ile reklamları iyi yönetmeniz ve reklam ayarlarınızı iyi belirlemeniz gerekir. Bu ayarlarda reklamlarınızın hangi bölgelerde, saat kaç aralıklarında, hangi cihazlarda ( bilgisayar, telefon, IPhone vs. ) gösterileceği, sitenize en uygun anahtar kelimeler ile bu anahtar kelimelerin rekabet değerinin belirlenmesi ve buna bağlı olarak TBM yani tıklama başı maliyet oranlarının en minimum seviyeye indirilmesi gibi bir çok ayarları iyi yapmanız gerekir. Bu ayarlar hakkında detaylı bilgiye sahip değilseniz Adwords reklamlarına vereceğiniz ücret artmış olur.

Google Adwords reklamlarında uzman ekibimiz ile bütün bu işlemleri Network Dizayn Tasarım SEO Hizmet'i olarak sizin adınıza yapıyoruz. Sizin için açtığımız Adwords hesabı ile sitenize en uygun reklam grubunu oluşturuyoruz. Bu reklam grubunda en verimli anahtar kelimeleri oluşturuyoruz. Müşteri kitlenize göre cihazsal ve bölgesel ayarları yaparak en minimum seviyede tıklama başı ücret ödemek için anahtar kelimelerinize, özel rekabet fiyatlarını belirliyoruz. Bu sayede günlük bütçenize göre en az maliyetler ile en çok reklam gösterimini sağlıyoruz. Bütün bu işlemleri sizlerle iletişim halinde olarak şeffaflık içinde yapıyoruz. Adwords reklamları hakkında daha fazla bilgi almak ve reklam çalışmalarınızı başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ADWORDS ÇALIŞMASI İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ